19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. yıl dönümü, Didim’de Kent Meydanında Kutlandı


19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Didim’de Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi. Didim Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Ulusoy’un Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

 Paylaş

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Didim’de Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi. Didim Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Ulusoy’un Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törende konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Ulusoy, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 99 yıl önce Samsun’da bağımsızlık ateşini yaktığını belirterek, Atatürk’ün Cumhuriyeti gençliğe emanet ettiğini söyledi. Kutlamalar çerçevesinde öğrenciler; halk oyunları, jimnastik ve tekvando gösterileri sundu. Didim Belediyesi ile Didim Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin (DAHOT) ortaklaşa düzenlediği harmandalı oyunu etkinliği kapsamında ise 250 kişi harmandalı oynadı.
Didim Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen kutlamalara, Didim Ticaret Odası adına Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş, Meclis Başkanı Mete Telyakar ve Meclis Üyesi Tevfik Güroğlu katıldı.
Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, İlçe Garnizon Komutanı Albay Çetin Gülseven, Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Ulusoy, kurum amirleri, siyasi parti ilçe başkanları, Oda Başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

19 Mayıs, Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Kent Meydanı

Diğer Haberler