23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de törenle kutlandı


TBMM'nin açılışının 98. yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de törenle kutlandı

 Paylaş

Çelenk koyma töreniyle başlayan törene Didim Ticaret Odası adına Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş, Meclis Başkanı Mete Telyakar, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Hikmet Atilla ve İsmet Kartal, katıldı. Törenin ardından Didim Atatürk stadında kutlamalar yapıldı.
Cumhuriyet Kent Meydanında yapılan törene Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Didim Garnizon Komutanı Çetin Gülseven, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir, kamu kurumlarının temsilcileri, Siyasi parti ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, Oda ve Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Tören kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir Atatürk anıtına çelenk koydu, ardından 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Kutlamalarda ilçedeki okullarda okuyan öğrencilerin hazırladıkları, çeşitli gösteriler yapıldı. Şiirler ve şarkılar söylendi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ilçe protokolünde ödüllerini verdi.

Diğer Haberler