Ege Bölgesine Odaklanacağız


İstanbul’da Alman tur operatörlerinin Türk turizmini değerlendirdikleri çalıştay gerçekleşti.

 Paylaş

İstanbul’da Alman tur operatörlerinin Türk turizmini değerlendirdikleri çalıştay gerçekleşti. Toplantıya Konuşmacı olarak Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, İstanbul Valisi Vasip Şahin, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, Almanya dan değişik tur operatörleri ve Seyahat Acenteler temsilcileri katıldılar. Bir dizi panellerin de olduğu çalıştay da Türkiye turizmi değerlendirildi ve Ege Bölgesinin potansiyeline vurgu yapıldı.
Çalıştaya katılan Didim Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla’nın verdiği bilgiye göre, “Alman tur operatörleri temsilcilerinin 2018’de sayılarının yükseldiğini, Alman pazarında artışın yaklaşık % 22 olduğu, 2019 senesinde de bu trendin devam edeceği, Turizm de İstanbul’un ayrı bir yeri olduğunu, Ege Bölgesi için özel bir çalışma yapılması gerektiğini vurgulandı. Panellerde, Ege Bölgesinde tarihin, kültürün, eğlencenin ve gençlere yönelik çalışmaların ön planda olması, bu bölgenin tanıtıma yoğunlaşması, konaklama fiyatlarının da yukarıya çekilmesi gerektiği konularında herkes hem fikirdi. Panellerde ayrıca kriz süresince STK ve turizmcilerin ciddi bir sınavdan geçtiği ve bu sınavı da başarılı bir şekilde atlattıkları belirtildi.”
İkili yapılan görüşmelerde Tur operatörleri temsilcileri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtım Genel Müdürü ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile görüşen Hikmet Atilla, tur operatörleri için Didim’in önemine dikkat çekmiş, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtım Genel Müdürü İrfan Önal ile Didim destinasyon çalışmaları ele alınmıştır.

turizm, çalıştay, istanbul,

Diğer Haberler