İnşaat & Gayrimenkul Bilgi Grubu (Genel) |  Gruba Katıl

 27.11.2017 16:14:56
Emlak vergisi ikinci taksit ödemelerinde son tarih 30 Kasım 2017
Emlak vergisini kimler ödemiyor?
En fazla brüt 200 metrekare ve tek konuta sahip olan;
-Hiç geliri olmayan ev hanımları ve işsizler,
-SGK’dan (SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı) aldıkları emekli aylığından başka geliri olmayan emekliler, (ve bunların dul ve yetimleri)
-Engelliler,
-Gaziler,
-Şehitlerin dul ve yetimleri, indirimli (sıfır oranlı) bina vergisi uygulamasından yararlanabiliyorlar.

    Devamı 

 31.10.2017 11:20:49
YABANCILARA 2017 YILI EYLÜL AYINDA 2 236 KONUT SATIŞI GERÇEKLEŞTİ

Yabancılara yapılan konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre %75,2 artarak 2 236 oldu. Yabancılara yapılan konut satışlarında, Eylül 2017’de ilk sırayı 797 konut satışı ile İstanbul aldı. İstanbul ilini sırasıyla 520 konut satışı ile Antalya, 119 konut satışı ile Aydın, Bursa ve Trabzon izledi.

ÜLKE UYRUKLARINA GÖRE EN ÇOK KONUT SATIŞI IRAK VATANDAŞLARINA YAPILDI

Eylül ayında Irak vatandaşları Türkiye’den 383 konut satın aldı. Irak'ı sırasıyla, 344 konut ile Suudi Arabistan, 160 konut ile Kuveyt, 129 konut ile Rusya Federasyonu ve 103 konut ile İngiltere izledi. #[76]

İstatistiğin tamamı (tablolarla ve pdf ile birlikte) ekteki RAR dosyasında

    Devamı   Dosyayı İndir 

 24.10.2017 10:15:41
Bina Bilgi Modellemesi (BIM) Nedir? Ne işe yarar? Ve amacı nedir?
BIM, inşaat sektöründe dijitalleştirmeye eşdeğer Yapı Bilgi Modellemesi (Building Information Modelling) ‘dir. İnşaat endüstrisinde önemli üretkenlik artışını olanak sağlayan ve yapıların planlama, inşa etme ve işletmesi için dijital olarak destekleyen, 1970’lerde ortaya çıkmış bir süreçtir. BIM, IT’nin yeni gelişmeleri nedeniyle son on yılda hızla önem kazanıp sadece bir yazılım parçası olarak da kalmamış, belki bir inşaat projesinin veya bir bina operasyonunun planlama ve geliştirmesinde yer alan dijital bağlantıların kapsamlı yaklaşım çalışması olarak yer almıştır. Bu metodolojik yaklaşım yalnızca binanın tüm bileşenlerinin geometrik verilerine değil, aynı zamanda inşaat için zaman çizelgeleri, maliyet tahminleri, enerji temini, aydınlatma, yangından koruma ve tesis yöntemiyle ilgili verilerin 3 boyutlu modellerine de dayanır. Bunlara ek, binanın bir potansiyel dağılmayla ilgili verilerini de dikkate alır.

    Devamı   Bağlantı 
Yayınlanan İçerik'in kesintisinden, gecikmesinden veya hatalı olmasından ve bunların yola açabileceği zararlardan dolayı Didim Ticaret Odası ve Didim Gezgini hiç bir şekilde sorumlu değildir.