5 Odanın Desteği ile İstihdam Teşvikleri Toplantısı Gerçekleştirildi


Didim Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Şoförler Odası, Ziraat Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin işbirliğiyle İŞKUR ve SGK teşvikleri hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

 Paylaş

İŞKUR Aydın İl Müdürü Rahmi Terzi ile SGK Aydın İl Müdürü Zeynep Yılmaz’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda işverenlere istihdam teşviklerle ilgili ayrıntılı bilgiler paylaşıldı. Didim Ticaret Odası Aytaç-Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi’nde düzenlenen istihdam teşvikleri toplantısına SGK Aydın İl Müdürü Zeynep Yılmaz, İŞKUR Aydın İl Müdürü Rahmi Terzi, Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şerif Erul, Şoförler Odası Başkanı Savaş Cengiz, Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç, Didim Ticaret Odası Meclis Başkanı Mete Telyakar, Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, işverenler ve çalışanlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan ev sahibi Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş, istihdam teşvikleri ile işveren ve iş arayanlara büyük kolaylıklar ve avantajlar sağlandığını söyledi. Bu toplantının 7103 sayılı kanuna istinaden ve 4447 sayılı kanunun geçici maddelerine göre çıkartılan istihdam teşviki kapsamında oda üyelerine ve işverenlere istihdam seferberliğiyle ilgili bilgilendirme yapılması için düzenlendiğini belirten Erbaş, Ülkemizde 10 istihdamdan ortalama 9’u özel sektör ve girişimciler tarafından gerçekleştirilmekte diyerek bu konuda işletmelerin taşıdığı ağır sorumluluğa vurgu yaptı. Erbaş, Didim Ticaret Odası olarak istihdam yaratma noktasında gerekli koşulların hazırlanması için çalışacaklarını ve Didim’de istihdam noktasındaki çalışmalara Didim’deki bütün odalarla birlikte çalışacaklarını ifade ederek, Didim’deki işverenleri de bu birlikteliğe ortak olmaları konusunda çağrıda bulundu. Önümüzdeki süreçte Didim’de yatırım yapma noktasında ve yatırım koşullarının oluşturulması noktasında işbirliği içerisinde olacaklarını kaydeden Erbaş, “Bizler Didim’de ticaret yapan bireylerin ve işletmelerin temsilcileri olarak önümüzdeki dönemde işbirliği halinde, Didim’de yatırımların nasıl arttırılabileceği, nasıl işbirliği halinde yeni yatırım alanlarının oluşturulabileceği anlamda birlikte çalışmalar yürüteceğiz” ifadesini kullandı.
Didim Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Şerif Erul ise göreve geldikleri günden beri Didim esnafı için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, “Esnafımız, bizim baş tacımızdır. Biz onlar sayesinde buradayız, onlar için çalışıyoruz. Bu tür toplantılar ile esnafımıza, işçimize istihdam yaratma konusunda üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Bu toplantıya öncülük ettiği için Sayın Hilmi Erbaş’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Konuşmaların ardından SGK Aydın İl Müdürü Zeynep Yılmaz ve İŞKUR Aydın İl Müdürü Rahmi Terzi işverenlere istihdam teşviklerle ilgili bilgiler paylaştı.
Toplantının videosunu izlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=accgUlzRvc8

istihdam, çalışma hayatında milli seferberlik,

Diğer Haberler