İlçe Değerlendirme Toplantısı Vali Köşger Başkanlığında Yapıldı


Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger'in başkanlığında, kamu kurumları temsilcileri, Mahalle Muhtarları ve STK temsilcilerinin katılımı ile Didim'de ilçe değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

 Paylaş

Sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle muhtarların sorunlarının dinlenerek çözüm önerileri dile getirildi. Toplantıda Yönetim Kurulu Başkanımız Hilmi Erbaş; Didim'e yeni bir Devlet Hastanesi kazandırılması, Fen Lisesi yapılması ve hazine arazilerinin işgali konularını dile getirdi. Başkan Yardımcımız Ali Hikmet Atilla da ilçe turizmi ve 2019 turizm sezonu öngörülerini paylaştı. Tanıtım çalışmalarının daha etkin yapılması için muhtarlar, esnaflar ve yerel halkın neler yapabileceği konularında öneriler getirdi.

Daha önce planlanan ama program değişikliği ile gerçekleştiremedikleri toplantının kazasını yapıyoruz diyen Vali Köşger, Devleti temsil eden arkadaşlarla hem halkın hem devletin temsilcisi Muhtarlarımız ve STK’larımızın karşılaştıkları sorunları tespit etmek ve hemen çözüm üretilecekleri hemen çözmek, zaman ve maliyet gerektirenler için de notlar alarak çalışma başlatarak süreç içerisinde çözmeye çalışacaklarını belirtti.
Devlet Hastane talebi hakkında bilgilendirmede bulunan Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Didim'de 75 yataklı yeni devlet hastanesi projesi hazırlandığını, sürecin devam ettiğini, ihale günü belirlenmesini beklediklerini ifade etti.
Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş fen lisesi talebiyle ilgili olarak bilgilendirmede bulundu. Okumuş, Milli Eğitim Bakanlığı iradesinin sınavla öğrenci alan okul sayısını azaltma yönünde olduğunu söyledi. Vali Köşger de Didim'e Fen Lisesi açsak dahi sınavla öğrenci alacağı için yüksek puan alan öğrencilerin başka okullar tercih edeceğini belirterek burada Fen Lisesi açmış olmak, Didim'deki öğrencinin burada okuyacağı anlamını taşımadığını söyledi.
Başkan Yardımız Ali Hikmet Atilla’nın önerisi hakkında konuşan Köşger, Valiliğin de ilin tanıtımı ile ilgili çalışmalar yürüttüğünü, kısa filmler, tanıtım içerikleri ve materyalleri hazırlattıklarını belirtti. Aydın ilinin zenginliğinin kıymeti bilinememiş, duyurulamamış diyen Köşger, tarihte 23 antik kente ev sahipliği yapmış bir kentte yaşıyoruz, tarihi kentlerimizin tamamı tiyatroları, stadyumları, agoraları ve mermer kaplı caddeleri, kanalizasyon ve su şebekeleri ile ile zengin kentler. Bu kentler bu coğrafyanın kazandırdıkları ile bu zenginliğe ulaştı. Şuan 17 ilçemiz var, ne sayı ne nitelik bakımdan antik dönemdeki kadar zenginlik seviyesinde değiliz. Bunun için çalışmaya ihtiyaç var dedi.
Hazine arazi işgalleri hakkında da konuşan Vali Yavuz Selim Köşger, Devletin kendine ait taşınmazlarda planlar gerçekleştirdiğini, Turizm Bakanlığının da Didim Bölgesi ile ilgili mastır planları olduğunu belirtti. Konuyu takip ettiklerini, daha önce Fevzipaşa mahallesinde tapu dağıtım töreninde söyledikleri sözün arkasında olduklarını vurguladı. Hem kurumlarımız hem savcılık konu üzerinde çalışıyor dedi.
Venosa Beach Resort & SPA Otel'de gerçekleştirilen Odamız adına Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş, Başkan Yardımcısı Ali Hikmet Atilla, Yönetim Kurulu Üyeleri Burhan Teke ve İsmet Kartal’ın katıldığı Didim ilçe değerlendirme toplantısına. Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, daire müdürleri, mahalle muhtarları, siyasi parti temsilcileri, çeşitli oda ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

didim, köşger,

Diğer Haberler