Odamızdan MHP İl Başkanlığı Görevine Başlayan İlter’e Hayırlı Olsun Ziyareti


Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Üstündağ ve Başkan Yardımcısı Mehmet Urgancı geçtiğimiz günlerde MHP Aydın İl Başkanlığı görevine gelen Levent İlter’e ziyarette bulundu.

 Paylaş

Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Üstündağ ve Başkan Yardımcısı Mehmet Urgancı geçtiğimiz günlerde MHP Aydın İl Başkanlığı görevine gelen Levent İlter’e ziyarette bulundu.
İlter’e hayırlı olsun dileklerini ileten Ticaret Odası yönetimi Didim’den birinin bu göreve layık görülmesinin sevindirici olduğunu belirterek tebriklerini ilettiler. Levent İlter, İyi dilekleri için Ticaret Odası Yönetimine teşekkürlerini iletti, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Ziyarette taraflar Aydın ve Didim’in sorunları ve ülke gündemi ile ilgili fikir alışverişinde bulundu. Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ Oda olarak özellikle üzerinde durdukları Didim Devlet Hastanenin yetersizliğini dile getirdi. Kışın 75 bin nüfusa hizmet verirken sıkıntılar yaşayan 50 yataklı Didim Devlet Hastanesinin yazın 500 binlere ulaşan nüfusa hizmet vermesinin mümkün olmadığını vurguladı. Birçok branşta da doktor bulunmayan hastane yerine en az 150 yataklı yeni bir hastane yapılmasının gerektiğini söyledi. Bunun için birçok görüşme yaptıklarını, Aydın Milletvekillerinden de destek sözü aldıklarını ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’den de 1 Kasım 2015 seçimlerinden önce Didim’e gerçekleştirdiği ziyarette söz aldıklarını belirtti. Henüz gerçekleşmeyen bu taleplerin yeniden dile getirilmesi için her kesimden insanın bir araya geldiği partiler üstü bir oluşumla Ankara’ya gidip bu talebimizi iletmeliyiz diyerek MHP İl Başkanı Levent İlter’den destek taleplerini iletti. Ayrıca Didim Ticaret Odasının bir rapor hazırlayarak ve kamuoyu çalışmaları yaparak gündeme taşıdığı Didim’i Akbük ve Kazıklı üzerinden Bodrum havalimanına bağlayan Turizm Yolunun hayata geçirilmesinin Didim Turizmi için çok önemli olduğunu vurguladı. Bu çalışma ile 90 km’lik yolun 60 kilometreye kadar kısalacağını belirtti. 7 Haziran 2015 seçimlerinden önce Aydın’a gelen dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun bu yolun yatırım programına alındığı müjdesi verdiğini ama sonrasında herhangi bir gelişme olmadığını vurguladı. Bu yolun hayata geçmesi için de İlçedeki herkesin mücadele vermesi gerektiğinin söyledi. Didim Meslek Yüksekokuluna yer tahsisinin yapılmasının da gündeme geldiği ziyarette bu konuda da ortak hareket etmenin önemi vurgulandı.
Ticaret Odasının Didim’in sorunlarını dile getirmek için Ankara’ya yaptığı ziyaretlerde MHP Milletvekilleri ile görüşmeler yapılması için İlter’den yardım istediklerini bildirdiler.

ziyaret

Diğer Haberler