Teknoloji | Bilgi Grubu (Genel)

 18.09.2017 17:08:11
SES TANIMA TEKNOLOJİSİ TURİZMİ ETKİLEYECEK
Ses tanıma teknolojisinin hızlı gelişiminin en önemli etkisinin turizmde görülmesi bekleniyor. Akılı cihazların, birbirinin dilini bilmeyen iki kişinin konuşmalarını anında tercüme edebilecek olması, insanların yabancı ülkelere seyahatlerini çok daha kolaylaştırması bekleniyor. Bu da ilk aşamada özellikle turizm sektöründe önemli bir gelişim yaşanmasına neden olacak. Turizmin gelişmesi ise orta vadede ticaretin gelişmesi anlamına geldiği için dünya ekonomisinde önemli bir yükselişin ortaya çıkması söz konusu olacak.

    Devamı 

 24.07.2017 19:07:00
Ortak teknoloji geliştiren KOBİ'lere 1.5 milyon destek.
KOBİ’lerin orta-yüksek ve yüksek teknoloji alanlarında işbirliği yapmalarını hedefleyen KOSGEB, yeni bir destek programını hayata geçiriyor. Proje kapsamında KOBİ’lere üst limiti 1.5 milyon lira olan destek verilecek.

    Devamı   Bağlantı 

 07.07.2017 19:29:12
ELEKTRİKLİ ARAÇ PAZARI GENİŞLİYOR
Elektrikli araçların 2040 yılı itibarıyla dünya genelindeki tüm hafif görev araçları arasındaki payının yüzde 54 olacağı belirtiliyor. Bloomberg'in araştırmasına göre bu oran geçen yıl yüzde 35'ti. Güncellenen araştırmada günlük Petrol ihtiyacının 8 milyon varil düşeceği ve elektrik tüketimini ise yüzde 5 artacağı belirtiliyor.

Öte yandan, AB içerisindeki yeni araç ruhsatlarına bakıldığında saf elektrikli araçların oranı sadece yüzde 0.6 oldu. Fransa'da ise bu oran yüzde 1 düzeyinde.

    Devamı 
Yayınlanan İçerik'in kesintisinden, gecikmesinden veya hatalı olmasından ve bunların yola açabileceği zararlardan dolayı Didim Ticaret Odası ve Didim Gezgini hiç bir şekilde sorumlu değildir.