Teknoloji | Bilgi Grubu (Genel)

 13.11.2018 13:50:43
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, vatandaşların haksız fiyat artışlarına ilişkin başvurularını daha kolay ve hızlı yapabilecekleri "Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirimi Mobil Uygulaması"nın hayata geçirildiğini bildirdi.

    Devamı   Bağlantı 

 10.07.2018 15:56:24
ÇEVRE BAKANLIĞI AKILLI TELEFONLAR İÇİN HAVA KALİTESİ UYGULAMASI GELİŞTİRDİ
Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre akıllı telefonlar için geliştirilen ''Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağı'' uygulaması ilk olarak Android telefonlar için kullanıma sunuldu. Uygulamanın iOS versiyonu da yakın zamanda yayınlanacak.
Uygulama ile ulaşılan veriler "Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağı" içinde yer alan 300 hava kalitesi ölçüm istasyonundan elde edilen ölçüm sonuçlarına dayanıyor.

    Devamı 

 25.05.2018 11:22:51
Trend Micro’nun 2017 Güvenlik Raporu’na göre, 2016’dan 2017’ye kadar yeni nesil fidye yazılımlarında yüzde 32’lik bir artış oldu. 2016 yılında fidye yazılım saldırısına maruz kalan ülkeler arasında Avrupa’da ilk sırada olan Türkiye, 2017’de de bölgesel birinciliği diğer ülkelere bırakmadı. Avrupa ülkelerinin toplam fidye yazılım saldırısına uğrama yüzdesi küresel rakamın yüzde 23,65’ini oluşturuyor. Türkiye yüzde 15,85’lik oranla, Avrupa ülkeleri arasında ilk sırada. Dünyada ise altıncı sırada.
TEK ÇARE VERİYİ YEDEKLEME
Fidye yazılımlarla düzenlenen saldırılara karşı alınabilecek en etkili önlem yedekleme. Saldırıdan sonra dosyaları serbest bırakmak için talep edilen ödemeyi gerçekleştirmekten başka alınabilecek iyi bir çözüm ne yazık ki yok. Ne kadar güvenlik önlemi alınırsa alınsın, bir saldırganın ağa sızarak dosyaları şifrelemesini engellemek hiçbir zaman yüzde 100 mümkün değildir. Ancak değerli verilerin yedeklerinin alınması halinde, dosyalar şifrelense bile en son yedekten geri dönüşü sağlanabiliyor.

    Devamı 
Yayınlanan İçerik'in kesintisinden, gecikmesinden veya hatalı olmasından ve bunların yola açabileceği zararlardan dolayı Didim Ticaret Odası ve Didim Gezgini hiç bir şekilde sorumlu değildir.