Teknoloji | Bilgi Grubu (Genel)

 27.12.2017 15:21:44
iOS ve Android uygulamalarında KDV dönemi başlıyor!
Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Katma Değer Vergisi uygulama tebliğinde değişiklik yapmak için bir tebliğ taslağı hazırladı. Taslak, yurtdışından Türk vatandaşlarına uygulamalar başta olmak üzere elektronik ortamda hizmet satan kuruluşların KDV mükellefi olmalarını şart koşuyor. Eğer tebliğ yürürlüğe girerse Türk vatandaşlarına uygulama, müzik, alan adı temini, yazılım satan Amazon ve eBay gibi e ticaret şirketleri KDV mükellefi olacak.

    Devamı   Bağlantı 

 19.12.2017 12:11:20
E-devlet baştan aşağı yenilendi
Tüm vatandaşları devlet kurumlarındaki kuyruk derdinden kurtaran e-devlet 10. Yılına özel baştan aşağı yenilendi. Eskisine nazaran daha şık ve kullanışlı bir hale gelen e-devlet kapısı, her geçen gün eklenen yeni hizmetleri ile vatandaşların işini kolaylaştırmaya devam ediyor.

    Devamı   Bağlantı 

 13.12.2017 12:24:45
Meteoroloji Genel Müdürlüğü geliştirdiği “Uydu Tabanlı Güneş Radyasyonu Modeli” ile Türkiye geneli, coğrafi bölgeler, mevsimler ve iller bazında, güneş enerjisi potansiyelinin belirlenmesini sağlayarak, "Türkiye Güneş Radyasyon Dağılım Haritaları"nı hizmete sundu.

    Devamı   Bağlantı 
Yayınlanan İçerik'in kesintisinden, gecikmesinden veya hatalı olmasından ve bunların yola açabileceği zararlardan dolayı Didim Ticaret Odası ve Didim Gezgini hiç bir şekilde sorumlu değildir.