Teknoloji | Bilgi Grubu (Genel)

 13.12.2017 12:24:45
Meteoroloji Genel Müdürlüğü geliştirdiği “Uydu Tabanlı Güneş Radyasyonu Modeli” ile Türkiye geneli, coğrafi bölgeler, mevsimler ve iller bazında, güneş enerjisi potansiyelinin belirlenmesini sağlayarak, "Türkiye Güneş Radyasyon Dağılım Haritaları"nı hizmete sundu.

    Devamı   Bağlantı 

 11.12.2017 16:48:17
Hacklenmeye karşı öneriler
*Tıklamadan önce düşün: Siber suçluların bir cihazı ele geçirmesinin en kolay yolu zararlı bağlantılardır. Kaynağını bilmediğiniz bağlantıları güvenliğinden emin olmadan kullanmayın.
*Yazılımı güncel tut: Bilgisayar, akıllı telefon, dijital asistan ve drone gibi tüm cihazlarınızı her daim güncel tutun. Üreticilerin cihazların güvenlik açıklarına dair yayınladığı program düzeltme ve güncellemeleri takip etmek ve bunları vakit kaybetmeden yüklemek önem taşıyor. Mümkün oldukça güncel yazılım kullanın.
*Kaynağı belirsiz Wi-Fi noktalarından uzak dur: Siber suçlular, kişisel verilere ulaşmak için güvenilir görünen sahte Wi-Fi ağlarını sıklıkla kullanıyor. Eğer herkese açık Wi-Fi ağı kullanmak zorunda kalırsanız, alışveriş ya da bankacılık gibi bilgi sızıntısına yol açabilecek işlemleri yapmamaya özen gösterin. Genel bir Wi-Fi ağı üzerinden böyle bir işlemi yapmanız gerekirse, McAfee Safe Connect gibi, ağ trafiğini şifreleyen Sanal Özel Ağ (VPN) kullanın.
*Ödevine iyi çalış: Her üretici güvenlik konusuna aynı özeni göstermiyor, özellikle de bağlantılı oyuncaklar gibi yeni nesil cihazlarda güvenlik ikinci planda kalabiliyor. Dolayısıyla yeni bir cihaz satın almadan önce güvenlik açığı olup olmadığını araştırın.

    Devamı 

 24.10.2017 11:35:41
ENDÜSTRİ 4.0’DA TÜRKİYE’NİN YOL HARİTASI YIL SONUNDA AÇIKLANACAK
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı başkanlığında kurulan Platform bünyesindeki çalışma grupları Türkiye’nin Endüstri 4,0’daki yol haritasını ortaya koyacak olan raporlarını tamamlayarak bakanlığa sundular. Bakanlık bu yıl sonunda bir rapor halinde yol haritasını kamuoyuna açıklayacak.

    Devamı   Bağlantı 
Yayınlanan İçerik'in kesintisinden, gecikmesinden veya hatalı olmasından ve bunların yola açabileceği zararlardan dolayı Didim Ticaret Odası ve Didim Gezgini hiç bir şekilde sorumlu değildir.