Ticaret Odası İŞKUR ve KOSGEB İşbirliği ile Girişimcilik Eğitimleri Devam Ediyor


Kendi işini kurarak KOSGEB’in Yeni Girişimci Desteğinden (hibe ve kredi) yararlanmak isteyen girişimci adaylarına yönelik Temel Seviye Girişimcilik eğitimi; Didim Ticaret Odası, KOSGEB ve İŞKUR işbirliğinde Didim Ticaret Odası’nda gerçekleşiyor.

 Paylaş

Eğitime katılmak isteyenler www.kosgeb.gov.tr adresinden mülakat günü olan 31 Ekim 2018 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekiyor. Girişimcilik eğitimini tamamlayarak “Girişimcilik Eğitimi Katılımcı Belgesi” alan girişimci adayları kendi işini kurduğu takdirde, KOSGEB mevzuatı çerçevesinde “Yeni Girişimci Desteğine başvurma hakkı kazanacak. Eğitim sonrasında işyerini kurarak yeni girişimci desteğine hak kazanan girişimciler 50.000 TL’ye kadar hibe (geri ödemesiz), 100.000 TL’ye kadar geri ödemeli destekten yararlanabilmektedir. Eğitimler hakkında detaylı bilgi www.kosgeb.gov.tr web sitesinden öğrenilebilir. Girişimcilik eğitim programına katılmak için şartlar


· Vergi mükellefi olmamak


· 18 yaşını tamamlamış olmak,


Girişimcilik eğitim programında aynı modülden daha önce yararlanmamış olmak
Girişimcilik eğitimlerinde, katılımcılara, girişimcilik ile ilgili temel bilgiler verilecek, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri yaptırılacak, iş planı kavramı ve öğeleri anlatılacak ve bunların pekiştirilmesine yönelik çalışmalar düzenlenecektir.

Girişimcilik, İşkur, Kosgeb

Diğer Haberler