TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Oda – Borsa Temsilcileri ile Telekonferansla Görüştü

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Oda-Borsa temsilcileri ile gerçekleştirdiği telekonferans görüşmesine Didim Ticaret Odası adına Başkan Vekili Ebubekir Apaydın katıldı.

Korona virüs salgınının ekonomiye etkileri ve çözüm yollarının değerlendirildiği görüşmede; Hisarcıklıoğlu bu güne kadar Oda Borsalar tarafından iletilen ve TOBB tarafından hükümete aktarılan konulardan çözüme kavuşan ve halen takip edilen konuları sıraladı. Sürecin dinamik oluşundan dolayı her gün yeni bir durumla karşılaşılabildiğini, sıkı takip edilmesi gerektiğini, sürecin ne zaman nihayete ereceğinin de bilinmediğini ifade etti. Üyeler ile her zamankinken daha sıkı bir temas içinde olunması önemini belirtti. Yerel siyasilerle ikili ilişkilerin talep edilenlerin karşılanması için gerekliliğini vurguladı.

Hayata geçen uygulamaların memnuniyetle karşılandığını, sahada görülen zorlukları da hep beraber gözlemlediklerini, çözümü için de hükümete ilettiklerini belirtti.

Görüşme sonunda Oda Borsa Temsilcilerine anket gerçekleştirilerek korona virüs salgınının bölgelerini ne düzeyde etkilediği ve çözüm için hayata geçen uygulamaların etki durumu hakkında bilgiler alındı.  

Didim Ticaret Odası Başkan Vekili Ebubekir Apaydın bu güne kadar iletilen konuların takibi ve bu gün gerçekleşen görüşme için Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ederek TOBB’un gücünü yanında hissettiklerini dile getirdi.

Hisarcıklıoğlu “İnşallah zor günleri geride bırakacağız, Allah hepimizin yardımcısı olsun” diyerek konuşmayı tamamladı.

×