Didim Ticaret Odası Alman Ticaret Odaları İle Ticari İşbirlikleri Kurmak İstiyor

Didim Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla ile Meclis Üyesi Serdar Ece Alman Türk Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Genel Sekreter Yardımcısı Zeynep Demir ve İş Geliştirme Uzmanı Üye İlişkileri sorumlusu Zuhal Şencan ile görüşme gerçekleştirdi.

Hikmet Atilla ve Serdar Ece Didim ve Odanın çalışmaları hakkında bilgiler paylaştı. Atilla İlçede yaşayan Almanlar ve tatil için Didim’i tercih eden Alman Vatandaşları hakkında bilgiler verdi. Almanya’da turizme hizmet eden bir destinasyonda bulunan Ticaret Odası ile know-how çalışmaları gerçekleştirmek ve ilişkileri güçlendirmek istediklerini iletti.

Ziyarette, Alman Türk Ticaret ve Sanayi Odası (AHK) hakkında bilgiler paylaşan Demir ve Şencan, Odaya gösterilen ilgiden dolayı teşekkür etti. AHK’nın Alman ekonomisi için özel önem taşıyan tüm ülkelerde temsil edildiğini, 92 farklı ülkede 141 merkezde deneyimlerini ve hizmetlerini sunduğunu, Bakanlıklar, meslek kuruluşları ve iş çevrelerinin oluşturduğu gruplar ile iş birliği içerisinde olduğunu söyledi. AHK’nın Alman ve Türk şirketleri arasındaki iş birliğini teşvik etmekte ve her iki ülkede ticari faaliyetlerinin geliştirilmesi ve genişletilmesinde destek sunmakta olduğunu belirtti.

AHK yetkilileri 12 Mart 2020 tarihinde bakan düzeyinde katılımın olacağı toplantılarına Didim Ticaret Odası yönetimini davet etti. Başkan Yardımcısı Atilla da bu etkinliğe katılıp Oda’nın çalışmaları hakkında bilgi vermekten memnuniyet duyacaklarını söyledi.

Didim Ticaret Odası Başkan yardımcısı Atilla, Almanya da bir Ticaret Odası ile kardeş Oda düşüncesinde olduklarını söylemesi AHK tarafından memnuniyetle karşılandı. Bu talep ve tercih edilen Odanın resmi bir yazışma ile neticelendirilmesine karar verildi.

×