Odamız Yönetimi Vergi Dairesi Müdürü Cini İle Üyelerimizin Sorunlarını Görüştü

Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş, Başkan Yardımcıları Hikmet Atilla ve Ebubekir Apaydın ile Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Kartal, Didim Vergi Dairesi Müdürü Ali Cini’yi ziyaret ederek üyelerinin sorunlarını iletti.

İlçedeki ticaret erbabının son ekonomik dalgalanmalardan etkilendiğini, maddi sıkıntılar ile vergisini ödeme güçlüğü çeken üyelere e-haciz uygulandığını hatırlattı. Üyelerin finansal hareketinin kısıtlanması sebebi ile iş yapamaz hale geldiğini belirten Yönetim Kurulu Üyeleri Vergi Dairesinin mükelleflerine sezon öncesi tolerans tanımasını rica etti.

Vergi Dairesi Müdürü Cini mevzuatın izin verdiği ölçekte tolerans tanıdıklarını, kısmi ödeme alınması ile mükelleflerin e-hacizlerinin kaldırıldığını ifade etti. Bunun dışında borcunu yapılandıran mükelleflerin taksitlerinde yasanın belirttiği koşullarda ödeme yapılmasının gerektiğini, aksi takdirde yapılandırmasının bozulacağını hatırlattı. Yapılandırdığı borcu ödemekte güçlük çeken mükelleflerin ancak ilgili yapılandırma yasasında bir düzenleme ile çözüm bulacağını söyledi.

×