Odamız Yönetimi Yapı Müteahhitlerinin Sorunlarının Çözümü İçin Aydem Müdürü İle Görüştü

Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş, Başkan Yardımcıları Hikmet Atilla ve Ebubekir Apaydın ile Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Kartal, Aydem Müdürü Uğur Şahin’i ziyaret ederek İnşaat Sektöründe faaliyet gösteren üyelerinin sorunlarını iletti.

Yapı müteahhitlerinin inşaat ruhsatı aldıkları alanlarda şantiye elektriği abonesi için müracaat ettiklerini hatırlattı. Yeni uygulama ile abonelik işlemlerinin çok uzun sürdüğünü söyleyen Yönetim Kurulu Üyeleri prosedürlerin hızlanmasını talep etti. İlçemizde yaz sezonunda inşaat yasakları uygulanmasından dolayı müteahhitler için zamanın çok önemli olduğunu vurguladılar.  İnşaat ruhsatı başvurusu ile şantiye aboneliği başvurusunun eş zamanlı yürütülmesinin de tüm sorunları ortadan kaldıracağını söylediler.

Aydem Müdürü Uğur Şahin, Ticaret Odası Yönetimine yeni sistem hakkında bilgiler verdi. EPDK tarafından düzenlenen sistem üzerinden başvuru yapılması gerektiğini söyledi. başvurunun ardından iç tesisat projesinin incelendiğini, eksiklik var ise tekrar revizyon istendiğini bu süreçlerin tamamının abonelik sürecini uzattığı ifade etti. Her gün yirminin üzerinde başvuru aldıklarını, bunların içerisinden şantiye aboneliği olanları da ayrıştıramadıklarını söyledi.

Müteahhitlerin şantiye aboneliğinin sistem girişini tamamladıktan sonra başvurularını takip etmelerinin ve revizyon taleplerini hemen yerine getirmelerinin süreci uzatacağını vurguladı. Diğer talepleri de bölge yönetimine ileteceğini söyledi.

×