Adnan Menderes Üniversitesi Didim’de Finans Kampı Düzenliyor

Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Yusuf Kaderli ve Doç. Dr. Ali Petek Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş’ı ziyaret etti.

Adanan Menderes Üniversitesinin Didim Yerleşkesi uygulama otelinde düzenlenecek olan Finans Kamp projesi hakkında bilgiler veren akademisyenler, Üniversitemiz Didim Sosyal Tesislerinde 16-20 Eylül ve 23-27 Eylül tarihleri arasında iki oturum olarak gerçekleşecek olan finans eğitim seminerleri ile sosyal ve bilimsel aktiviteleri bünyesinde barındıran “Finans Kamp” konseptinin Türkiye’de bir ilk olarak ön plana çıktığını ifade ettiler.

İİBF Dekan V. Prof. Dr. Yusuf Kaderli, finansal okuryazarlığın ülkemizde yaygınlaşması için üniversite bünyesinde ve çeşitli illerde eğitimler yaptıklarını söyledi. Yetiştirdikleri öğrencilerin Ülkemizde düzenlenen Üniversiteler arası Para Yönetimi yarışmalarının tamamını kazanarak öne çıktığını ve ADÜSEM bünyesinde Türkiye’nin birçok ilinde düzenlenen Temel Borsa Eğitimleri ile Adnan Menderes Üniversitesinin finans alanında marka olma konusunda büyük yol kat ettiğini belirtti. Daha önce temel düzeyde yaptıkları eğitimleri ileri düzeyde eğitimler ve çeşitli etkinliklerle birleştirerek finans kamp projesini hayata geçirdiklerini vurguladı. Prof. Dr. Kaderli,  “150 kişilik bir yatırımcı kontenjanı ile ilana çıkılan projeye aynı gün 150 kişi kayıt yaptırarak kontenjanı doldurdu. Türkiye’de konsepti itibariyle bir ilk niteliğinde olan bu kamp için daha ilk günden kontenjanların dolmasını Üniversitemizin artık bu konuda bir marka olduğunun kanıtıdır” dedi. Proje kapsamında katılımcılara özel yapılacak olan tiyatro oyununu Didim Ticaret Odası kültür merkezinde sahnelemek istediklerini ifade etti. Finans kamp projesinin açılış oturumu ve tanınmış finans uzmanlarının konuşmacı olacağı kapanış paneline Ticaret Odası yönetimini davet etti.

Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş böyle önemli bir etkinliğin İlimizdeki Üniversite tarafından ilçemizde yapılıyor olmasını memnuniyetle karşıladıklarını, etkinliğin bir parçası olmaktan da mutluluk duyacaklarını ifade etti.

×