Aydın Oda Borsaları “Ortak Akıl” toplantısı AYTO’da gerçekleşti

Aydın Oda ve Borsalarının yöneticileri, Aydın Ticaret Odası ev sahipliğinde “Ortak Akıl” toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya Didim Ticaret Odası adına Başkan Hilmi Erbaş, Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla ve Genel Sekreter Murat Güneş katıldı.

Toplantıda her Oda ve Borsa sorumluluk alanına ait sorun ve taleplerini iletti, Aydın için yapılması gerekenler masaya yatırıldı. Toplantıda, genel ekonomik durum, turizm ve tarımda yaşanan genel ve bölgesel sorunlar ve talepler görüşüldü.

Ev sahibi Aydın Ticaret Odası adına Başkan Hakan Ülken Misafirlerine hoş geldiniz diyerek toplantıya katılım için herkese teşekkür etti.  Bu toplantıların Odalarımız için önemli olduğunu ve Aydın Denizli ve Muğla illerindeki Odaları da bir araya getirmek istediklerini ifade etti.

Toplantıda İlimizde turizme kazandırılacak ürünlerin tanıtımı için festivaller yapma, Tarihi ve Doğal Değerlerimizin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine girmesi, Aydın Denizli karayolundaki yoğunluk ve Otoyol projesinde yaşanan iptal, Ekonomik sıkıntıların Aydın ilindeki firmalara etkileri, Thomas Cook’un yaşadığı iflas ve ildeki turizmcilere etkileri, Güney Ege Kalkınma Ajansına Oda-Borsaların sunduğu projeler ve sonuçları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş önümüzdeki günlerde yapılacak olan turizm Çalıştayı ve 11-12-13 Ekimde gerçekleşecek olan Didim Zeytin Festivaline Oda Borsa başkanlarını davet etti. İlçemize kazandırmak istenilen Meslek Lisesi konusunda katılımcılara bilgiler vererek arsa sorununun çözüme kavuştuğunu ve artık müracaat aşamasına gelindiğinden anlattı.

×