Aydın Valisi Hüseyin Aksoy Odamızı Ziyaret Etti

Ziyareti için Vali Bey’e teşekkürlerini ileten Ticaret Odası Yönetimi, ilçenin ve üyelerinin sorunlarını ile çözüm önerilerini aktarma fırsatı buldu.
Didim’de bir dizi programa katılan Aydın Valisi Hüseyin Aksoy beraberinde Didim Kaymakamı Mustafa Yiğit ile Didim Ticaret Odasını ziyaret etti.
Vali Aksoy; Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş, Başkan Yardımcıları Hikmet Atilla ve Ebubekir Apaydın, Yönetim Kurulu Üyeleri Figen Cevrem Gürsoy, İsmet Kartal ve Burhan Teke tarafından karşılandı.
Kovid-19 salgınının ticareti olumsuz etkilediğini ve en çok turizm sektörüne zarar verdiğini hatırlatan Başkan Erbaş, 2022 turizm sezonunda 2021 yılından yüksek ve 2019 yılına yakın bir talep beklediklerini dile getirdi. Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla turizm koordinasyon toplantısının Didim’de yapılması taleb etti. Vali Aksoy talebi kabul ederek toplantıyı Didim’de yapacaklarını söyledi.
Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek İstanbul Emitt turizm fuarına katılacaklarını bildiren Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş, İlçemizde turizm tahsisi alan Özak GYO ve Barut Gurubu ile potansiyel turizm yatırımcılarını ziyaret edecekleri bilgisini paylaştı.
Erbaş, Önemli bir nüfus artışı kaydeden ilçemizde devam eden Hastane inşaatının bir an önce tamamlanmasının sağlık hizmetlerine ulaşımda önemli bir sorunu gidereceğini ifade etti.
Önemli bir motorlu taşıt varlığına sahip olan İlçemizde Araç Muayene İstasyonu olmadığını hatırlatan Hilmi Erbaş, mevcut durumda en yakın istasyonun 55 km uzaklıkta olduğunu, bu durumun üyeler ve ilçe halkı için zaman ve ekonomik kayıp oluşturduğunu ifade etti. Vali Aksoy durumu inceleyeceklerini, atılacak her adıma destek vereceklerini söyledi.
İhalesi yapılan Dalyan- Akyeniköy- Akköy karayoluna henüz başlanmadığını hatırlatan Başkan Erbaş, Didim’in iki ana girişinden biri olan bu yolda iyileştirmenin ilçe turizmi ve bölge ekonomisi için önemli olduğunun altını çizdi. Vali Aksoy Karayolları Bölge Müdürlüğünden son durumu soracaklarını ifade etti.
Son dönemde kamuoyunda tartışılan beton santrallerinin yer sorununu gündeme getiren Erbaş, Kurum görüşü olarak İlçenin girişinde bu ve buna benzer tesislerin olmasının doğru olmadığı düşüncesini paylaştı. Göz önünde olmayan bir yerde gelecekte de talep ve ihtiyacı karşılayacak bir alanda planlanma yapılarak mevcut santrallerin ve beton parke tesislerinin bu alana taşınmasının sorunu çözeceğini ifade etti. Planlama süreci tamamlanana kadar firmalara verilen sürenin uzatılmasını talep etti. Sorunun devam etmesi halinde İlçe ekonomisinde kilit önemi olan inşaat sektörünün doğrudan zarar göreceğinin altını çizdi.

×