Didim Otizm ve Üstün Yetenekli Çocuklar Derneği Odamızı Ziyaret Etti

Toplumsal bilinçlendirme ile Otizmli bireylerin vatandaşlık hakları kullanmada gerekli iyileştirmeleri sağlanmak, sağlık ve eğitim gibi haklarını kullanmakta ayrımcılık, hak mahrumiyeti gibi konulara maruz kalmış Otizmli çocuklara ve ailelerine destek vermek amacıyla yakın zamanda kurulan Didim Otizm ve Üstün yetenekli Çocuklar Derneği kurumlara yaptığı ziyaretler kapsamında Odamızın misafiri oldu.

Derneği Başkanı Eda Demir ve Yönetim Kurulu Üyelerini, Başkanımız Hilmi Erbaş ve Yönetim Kurulu Üyemiz Figen Cevrem Gürsoy tarafından misafir edilen Dernek Yönetimi kuruluş amaçlarını ve yapacakları sosyal sorumluluk çalışmalarını paylaştı.

1 Nisan’da Didim Kapalı Spor Salonunda Otizmli bireylerle spor ve dans etkinliği yapacaklarını söyleyen Dernek Yönetimi, 2 Nisan Otizm Farkındalık Gününde de Odamız Aytaç Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde Akdeniz Üniversitesi Öğretim Görevlisi Özel Eğitim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Çağlar Çetinkaya’nın katılımı ile “Yüksek İşlevli Otizm “konulu seminer düzenlediklerini ifade etti.

Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş dernek kuruluş amacı ve planlanan çalışmaların önemine dikkat çekerek dernek yönetimini tebrik etti. Planlanan faaliyetlere Oda olarak katkı sunmaktan memnuniyet duyacaklarını söyledi.

 

×