Didim Ticaret Odası Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’i Ziyaret Etti

Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş, Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla ve Yönetim Kurulu Üyesi Figen Cevrem Gürsoy Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’i ziyaret etti.

Turizm Çalıştayına Davet

Ziyarette Didim Ticaret Odası Yönetimi, Vali Köşger’i önümüzdeki ay yapmayı planladığı Didim Turizm Çalıştayına davet etti. Taslak program üzerinde görüş alış verişinde bulunuldu. Daha önce Didim Turizm Yatırım Zirvesi ismiyle 7 kez yapılan zirve toplantıları hakkında bilgiler paylaştı. Vali Köşger toplantıya katılmaktan memnuniyet duyacağını belirtti.

Denizcilik Meslek Lisesi için Destek Talebi

Ziyarette ayrıca Didim’e Denizcilik Meslek Lisesi kazandırılması için Vali Köşger’den yardım istendi. Ticaret Odası Yönetimi, Bürokratik aşamaların hızlandırarak okul için ayrılan alanda Meslek Lisesi yapılması için destek istedi. Vali Köşger kaymakam bey ile konuyu görüşeceğini söyledi. “elimizden gelen yardımı yapar ve çözüme kavuştururuz” dedi.

Balık Çiftlikleri ve TDİOSB Hakkında Görüşler Aktarıldı

Didim’de Balık çiftliklerinin olduğu bölgede yeni tahsisler ile gerçekleşen kapasite artışı ve yapılması düşünülen TDİOSB hakkında da Didim Ticaret Odasının görüşleri paylaşıldı. bu durumun çevreye ve Didim turizmine olumsuz yansıyacağı belirtildi. Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a konu ile ilgili gerçekleştirdikleri ziyarette bu endişelerini ilettiklerini ve Bakanlığın da bu endişeleri paylaştığını ve olumlu bakmadığını ifade etti. Vali Köşger de bu konu hakkında üniversitenin bir rapor hazırladığını ve bunun sonucu beklendiğini vurguladı. Raporun olumsuz çıkması yada Bakanlığın karşı olması durumunda bu işin gerçekleşmeyeceğini söyledi.

×