Didim Ticaret Odası İnşaat Sektörü İçin Beton Santralleri Sorununa Çözüm Arayışında

Geçtiğimin günlerde Didim’de hazır beton imalatı yapan 4 firmanın ruhsatı bulunmadığı için faaliyeti durdurulmuştu. Didim Ticaret Odası, inşaat yasaklarının kalkması akabinde inşaat sektörünün ve hali hazırda devam etmekte olan kamu yatırımlarının hazır beton ihtiyacını karşılanması için çözüm arayışına başladı.

Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş, Başkan Yardımcıları Ebubekir Apaydın ve Hikmet Atilla, Hazır Beton üretimi yapan iş adamları; Lütfü Göbekli, Fahri Kösem, Ufuk Ergenekon, Akın Ergenekon ve Kemal Pehlivanoğlu ile bir araya geldi. Çözüm önerileri ve son gelişmeler hakkında bilgiler aldı.

Santrallerinin ruhsat alabilecekleri yeni bir yere taşımak için sanayi planlaması olan bir alana ihtiyaç duyulduğunu ifade eden üreticiler, Didim Belediyesinin alternatif gösterdiği yerin planlama aşamasının da en iyi ihtimalle 1 yıllık zaman alacağın söylediler. Belediyenin süreç tamamlanmadan taşınma için yer gösterdiğini ama planlama süreçleri tamamlanmadan yeni yerde de kaçak çalışıyor durumuna düşeceklerini ifade ettiler.

Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş, kurum olarak mevcut santrallerin ilçe girişinde olmasının doğru bulmadıklarını bir kez daha hatırlattı fakat yeni bir yer planlanıp taşınma süreci tamamlanıncaya kadar da kamu yararı gözetilerek geçici çalışma izinlerinin verilmesi gerektiğini ifade etti. Bu amaçla Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ve Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’u ziyaret etmek istediklerini söyledi.

×