Didim Ticaret Odası Sektör Buluşmalarına Devam Ediyor

Didim Ticaret Odası, Didim’in üç ana sektörü olan; turizm, kentleşme-gayrimenkul ve tarım konularında gelişim eksenleri için önermeler geliştirmek üzere başlattığı “Didim Sektörel Gelişim Stratejileri projesinin ikinci ayağı olan sektör buluşmaları 1 Eylül Perşembe günü tarım ve sağlık turizmi sektör toplantıları ile devam edecek.

1 Eylül Perşembe günü saat 11:00’de Ticaret Odası Toplantı Salonunda Tarım sektörü ile, saat 17:00’da Ticaret Odası Meclis Salonunda sağlık turizmi başlığında; sağlık kuruluşları, güzellik merkezleri ve diş kliniklerinden temsilciler ile bir araya gelinecek. Proje koordinatörü olan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinden akademisyenler, katılımcıların sektörleri hakkında görüş ve önerilerini alacak.

Proje kapsamında Kentleşme başlığında mimar- mühendisler ve yapı müteahhitleri ile turizm başlığında da konaklama, seyahat acenteleri, yeme içme ve eğlence işletmeleri ile bir araya gelinmişti.

Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş, yaklaşık 4 ay önce başlattıkları Didim sektörel gelişim stratejileri projesinin ikinci aşaması olan alt sektör toplantıları kapsamında tarım ve sağlık turizmi sektör toplantıları yapacaklarını, ayrıca 2 Eylül’de de proje ile ilişkili; kamu kurumları, meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşları ile Aydın Valiliğinin koordinesinde bir araya gelineceğini ifade etti.

×