Didim Ticaret Odasından Kaymakam Kuruca’ya Tebrik Ziyareti

Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş, Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla, Yönetim Kurulu Üyeleri Figen Cevrem Gürsoy, Celal Gümüş ve İsmet Kartal Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca’ya tebrik ziyaretinde bulundu.
Didim Sektörel Gelişim Stratejileri Projesi Hakkında Bilgi Verildi
Can Kazım Kuruca’ya tebriklerini ileten Ticaret Odası Yönetimi, Odanın devam eden akademik raporlama çalışması hakkında bilgi verdi. Başkan Erbaş, İlçe ekonomisine yön veren; turizm, kentleşme ve tarım sektörlerinde sorunları tespit etmek, çözüm önerileri geliştirmek, kurumlarca tatbikini takip etmek amacıyla projeye başladıklarını söyledi. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Aydın Valiliğinin projeye katkı sunduğunu dile getirdi.
Proje süreçleri ve metodolojisini anlatan Erbaş, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi birlikte yapmaya karar verdikleri proje kapsamında 8 toplantı gerçekleştirdiklerini 8. toplantıda da kamu kurum, kuruluşları ve STK’larla Valilik Başkanlığında bir araya geldiklerini ifade etti. Önceki toplantılarda da sektör temsilcilerini, sorunlarını rahatça dile getirsinler diye kamu kurumları olmadan topladıklarının altını çizdi. 14 Ekim’de de 9. ve son toplantı olacak çalıştay sonrasında da rapor hazırlanacağını, alınan görüşler ışığında parametreler ortaya konularak; kısa orta uzun vadeli yapılaması gerekenlerin belirleneceğini söyledi.
Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla, Türkiye’nin bütünüyle turizm ülkesi olduğunu fakat, turizmin kıyı bölgelerde yığıldığını, sezonluk iniş çıkışlarla istikrarsız bir büyüme gösterdiğini ifade etti. Kültür ve Turizm Bakanlığının Didim’e verdiğini önemin altını çizen Atilla, bu çalışmanın Türkiye turizmi için de bir ışık olacağını, Turizm için seçenekler sunacağını vurguladı.
Değerli Bir İş Yaptığınızı Düşünüyorum
Kaymakam Kuruca ziyaretleri ve tebrikleri için Ticaret Odası yönetimine teşekkür etti. Kaymakamlık görevi öncesinde özel sektörde inovasyon alanında çalıştığını ve eğitimler verdiğini, yüksek lisansının konusunun da “Kamu Yönetiminde İnovasyon” olduğunu ifade etti. “Değerli bir iş yaptığınızı düşünüyorum” diyen Kuruca, proje yaklaşımını beğendiğini söyledi. Sivil toplumca yapılması gereken bu projeyi Ticaret Odasının başlatmış olmasının da önemli olduğunu belirtti. Herkesi içine alan, akademik bir bakış açısıyla yapılan çalışmadan pozitif sonuçlar alınacağına inandığını, çoğunluğun ortak paydasını bularak kentin ana rotasının tespit edilmesinin önemini ifade etti. Kuruca, görevi süresince toplumun dinamiklerini işin içine katarak İlçe için güzel şeyler yapmaya çalışacağını sözlerine ekledi.
×