Didim Ticaret Odasından Uzaktan Eğitime Tablet Desteği

Didim Ticaret Odası daha önce basın toplantısı ile duyurduğu “Çocuklarımıza Bir Tablet De Bizden” kampanyası kapsamında tedarik ettiği 80 adet tableti öğrencilere ulaştırmak üzere Didim Kaymakamı Halil Avşar’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir ve stajyer Kaymakam Ömer Sirkeci de yer aldı.

Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş, Başkan Yardımcıları Hikmet Atilla ve Ebubekir Apaydın, Yönetim Kurulu Üyeleri Figen Cevrem Gürsoy, İsmet Kartal ve Celal Gümüş gerçekleştirdiği ziyarette 80 adet tableti teslim etti.

Başkan Erbaş tabletlerin Ticaret Odasının açtığı kampanya kapsamında hayırsever iş insanlarının katkıları ile alındığını ve Milli Eğitim Müdürlüğünün tespit ettiği öğrencilere teslim edileceğini ifade etti. Kampanyaya destek veren hayırseverlerin ve tablet alacak öğrencilerin isimlerin paylaşılmayacağını söyledi. Katkıda bulunan Ticaret Odası Üyesi hayırseverlere ayrı ayrı teşekkür ettikleri belirtti.

Tablet tercihinde bulunurken Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği teknik donanımı karşılayan yerli bir üreticinin özellikle tercih edildiğini söyledi. Kampanya kapsamında her biri 1300 TL olan 80 adet tablet alındığını ve toplamda 104 bin liralık katkı sağlandığının altını çizerek, bu bütçenin tamamının hayırseverler tarafından karşılandığını, Ticaret Odasının bütçesinden harcama yapılmadığını vurguladı.

Kaymakam Avşar, öncü olan Ticaret Odası başta olmak üzere kampanyaya katılan tüm hayırseverlere ayrı ayrı teşekkürlerini ifade etti. Ticaret Odasının eğitime verdiği bu desteğin çok kıymetli olduğunu söyleyerek, ilçemizin gelişimi için diğer alanlarda da işbirlikleri yapmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Başkan Erbaş Kaymakam Avşar’a verdiği destek için teşekkür etti. “uzaktan eğitim ile ortaya çıkan bu ihtiyacı bir nebze giderebilmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çağrımıza kulak veren iş insanlarımıza huzurunuzda tekrar teşekkür ediyoruz” dedi.

×