Didim’de Güvenli Turizm Sertifikasyonuna Sahip Olan Otel Sayısı Artıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, otellerde koronavirüs tedbirleri kapsamında açıkladığı kriterleri tamamlayan işletmeler için vereceği Güvenli Turizm Belgesini Didim’de ilk olarak alan tesis Adrina Otel oldu. Venosa, Maxeria, Ramada Akbük ve Büyük Anadolu Otellerin de belgelendirme süreci devam ediyor.

Bakanlığın belirlediği Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı kriterleri kapsamında hazırlıklarını tamamlayan tesisler yine Bakanlık tarafından belirlenen belgeyi vermeye yetkili akreditasyon firmaları tarafından denetleniyor. Belge kapsamında oteller her ay denetimden geçirilecek. Denetimlerde ‘gizli müşteri’ de kullanılacak.

Belge sürecinde olan ve belge alan tesisler Turizm Geliştirme Ajansının web sitesi olan www.tga.gov.tr  adresinden ilan ediyor

Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla sertifikalı tesis sayısındaki artışın ilçe turizmi için önemli olduğunu söyledi. İnsanların kendini güvende hissettikleri tatil beldeleri ve tesislerde tatil yapacaklarının altını çizdi. Güvenli Turizm Sertifikasını alan Adrina Otel ve belgelendirme sürecindeki diğer tesislerimizi tebrik ediyoruz. İlçemize kattıkları değer için teşekkür ediyoruz” dedi.

×