Didim’de Okul Sayısını Arttırmaya İhtiyaç Var

Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri geçtiğimiz günlerde göreve başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Sait Üstündağ’a ziyaret gerçekleştirdi. Üstündağ’a yeni görevinde başarılar dileyen Yönetim Kurulu Üyeleri, Oda olarak bu güne kadar eğitim öğretim faaliyetlerine destek sağlamaktan kıvanç duyduklarını, öğrencilerimizin ve ilçemizin ihtiyaçları için atılacak çalışmaların içerisinde bulunmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

İlçe Müdürü Üstündağ, daha önce Didim’de Zeynep – Mehmet Dönmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde (Turizm ve Otelcilik Lisesi) görev yaptığını hatırlattı. Son olarak Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı Çine’de yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. İlçede okul sayısını arttırmaya ihtiyaç olduğunu ifade ederek yeni yapılacak okullarda hayırseverlerin desteğine ihtiyaç duyulacağının altını çizdi.

Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş Didim’e bir endüstri meslek lisesi kazandırılması için girişimlerde bulunduklarını hatırlattı. Daha önce yaptıkları görüşmeler hakkında bilgiler verdi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin desteği ile yapmayı arzu ettikleri okul için yer tahsisinin yapılması halinde girişimi hızlandıracaklarını ifade etti.

Ziyarete Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş, Başkan Yardımcısı Ebubekir Apaydın ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Kartal katıldı.

×