Didimli Mimar Ve Mühendisler Yeni İmar Yönetmeliğini Konuştu

Didim Ticaret Odası Toplantı Salonunda, İmar Yönetmeliğinin getirdiği yeni düzenlemelerden dolayı inşaat sektörünün yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri hakkında toplantı yapıldı. İzmir Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mert Uslu’nun katılımları ile gerçekleşen toplantıda Mimar ve Mühendisler fikir alışverişinde bulundu.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş imar yönetmeliğinden kaynaklı sorunları tespit ederek çözümler bulmak için burada olduklarını ve çözüm önerilerini gerekli mercilerle paylaşacaklarını ifade etti. Davetlerine icabet eden Mert Uslu ve katılım sağlayan mimar ve mühendislere teşekkür etti.

İzmir Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mert Uslu konuşmasında Oda olarak bu konuda yaptıkları çalışmalar, karşılaştıkları sorunlar ve ürettikleri çözümleri anlattı. İzmir Büyükşehir Belediyesi için hazırladıkları yönetmelik önerilerinden örnekler verdi.

Toplantıda, yönetmelikte bahsi geçen; emsale dahil olan ve olmayan kısımlar, dekoratif çıkmalar, otopark yönetmeliği, teras ve balkonlara getirilen sınırlamalar, kot uygulamaları, cephe uygulamaları hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.

×