DRV Yurt Dışı Komisyon Toplantısında Almanya Tarafından Kaldırılan Seyahat Uyarısı Sonrası Gelişmeler Değerlendirildi.

Alman Seyahat Birliği (DRV) Yurt Dışı Komisyon Toplantısında Almanya Tarafından Kaldırılan Seyahat Uyarısı Sonrası Gelişmeler Değerlendirildi.

Toplantıya katılan Didim Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla değerlendirilen konular hakkında bilgiler paylaştı.

Atilla, Toplantıya DRV Yurt Dışı Komisyon üyesi Almanya’nın önde gelen Turizm Şirketlerinin Yöneticilerinin katıldığını söyledi. Seyahat Uyarısının kalkmasının turizmcileri sevindirdiğinin altını çizdi. Tur operatörleri ve seyahat acentelerinin eski rezervasyonlarını gerçekleştirdiğini, az da olsa yeni rezervasyon aldıklarını aktardı. Fakat genel görüşe göre tatilcilerin yakın zamanlı tatil planları yapacaklarını, covid-19 öncesi dönemde olduğu gibi aylar sonrası için rezervasyon yapmasının beklenmediğini ifade etti.

Atilla “Bugün geçerli olan bir kararın yarın geçerli olmaması tatili düşünenler için güvensiz bir ortam oluşturmakta ve bundan dolayı da tur operatörleri uzun süreli program yapamamaktalar” dedi. Bentour ve FTI acentelerinin fedakârlık göstererek pozitif çıkan misafirlerin masraflarını üstleneceklerin beyan ettiklerini söyledi.

31 Ağustosta diğer ülkelere yapılan seyahat uyarıların tekrar değerlendirileceğini belirten Atilla turizmde yoğun hareketlilik yaşayan ülkelerin Türkiye’ye uygulanan bölgesel seyahat izninin kendi ülkelerinde de uygulamasını istediklerini söyledi.

×