Eğlence Mekanlarına Uygulanan Saat Sınırlamasının Kaldırılmasını Talep Ediyoruz

Aydın Milletvekillerimiz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanlığına yazdığımız talep yazımız

Covid-19 ile mücadele kapsamında sürecin başından bu zamana kadar alınan tedbirler büyük ölçüde fayda sağlamıştır. Ancak alınan tedbirlerden ötürü başta eğlence mekânları ve yeme-içme sektörü olmak üzere pek çok üyemiz ya tamamen kapalı kalmış ya da kısıtlamalar dâhilinde faaliyetlerine devam etmiştir.

Alınan tedbirlerin sonucu olarak yaşanan vaka ve ölüm sayılarının azalmasıyla birlikte normalleşme sürecine girilmiş, alınan sıkı tedbirler etaplar halinde gevşetilmiştir. İçişleri Bakanlığımızca yayımlanan 27.06.2021 tarihli 10530 sayılı “Kademeli Normalleşme 3.Etap” konulu genelge dâhilinde 01.07.2021 tarihi itibariyle Düğün ve Nikâh Merasimleri ile Eğlence Mekânlarının faaliyetleri 00.00’a kadar devam edecektir.
İlgili genelge çerçevesinde belirlenen 00.00 saat mühleti ilçemiz gibi geçimini büyük oranda Turizm gelirlerinden sağlayan bölgelerde uzun zamandır kapalı olan veya kısıtlı hizmet veren işletmelerin uğradıkları zararı toparlayabilmesi için yeterli değildir.

Bu nedenle ülke çapında veya sahil şeritleriyle sınırlı kalmak kaydıyla Sağlık Bakanlığınca belirlenen maske, mesafe, hijyen vb. tedbirleri almak kaydıyla söz konusu süre kısıtlamasının kaldırılarak işletmelerimizin pandemi öncesindeki işletme ruhsat saatlerine göre faaliyetlerine devam etmesi için gerekli yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesi noktasında gerekli merciler nezdinde girişimlerde bulunmanızı arz ederiz.
Saygılarımızla

×