İlçemizdeki İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Uzaktan Eğitim İçin Cihaz Desteği

Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş, Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla, Yönetim Kurulu Üyeleri Celal Gümüş, İsmet Kartal ve Burhan Teke Didim kaymakamı Halil Avşar’ı ziyaret etti.

Erbaş, bu eğitim öğretim döneminde de uzaktan eğitim yapılacağını hatırlatarak Didimli İş İnsanları olarak İlçemizdeki okullarda eğitimini sürdüren öğrencilerimizden teknik yetersizliklerden dolayı Uzaktan Eğitim uygulaması EBA’ya giremeyenlere tablet veya bilgisayar temin edilmesi için girişimde bulunmak istediklerini söyledi.

Görüşmeye katılan Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir EBA’ya giriş sağlayamayan öğrencilere okullardaki teknik altyapıyı kullanarak sisteme giriş yapabilecekleri yerler sağladıklarını söyledi. Daha önce bu konuda tespit yaptıklarını ve kısa sürede sayı belirleyerek Ticaret Odasına bildireceklerini ifade etti.

Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla İlçemizde en son 25 Ekim 2019 tarihinde turizm koordinasyon toplantısı düzenlendiğini, sivil toplum kuruluşları ve turizm sektör temsilcileri ile bir araya gelinecek, sektörün sorunlarının görüşüleceği bir turizm koordinasyon toplantısı yapılmasını arzu ettiklerini Kaymakam Avşar’a iletti.  

Kaymakam Avşar ve Ticaret Odası Yönetimi önümüzdeki hafta Ticaret Odasında bir araya gelerek bu toplantının kapsamı ve detaylarını konuşulmasına karar verdi.  

Yönetim Kurulu Üyeleri ayrıca Didim Tapu müdürlüğünde yaşanan yoğunluğun devam ettiğini, uzun zaman alan işlemler nedeni ile ticari anlaşmaların bozulduğunu aktardılar. Kaymakam Avşar tapu müdürlüğüne dışarıdan çalışan takviyesi yapılmasına rağmen işlem başvurusunun kurumun kapasitesinden fazla olmasından dolayı yoğunluğun devam ettiğini dile getirdi.

Taraflar Tapudaki yoğunluğun devam etmesi beklendiği konusunda hemfikir oldu. Kalıcı çözümler üretmek amacıyla fikir alışverişinde bulundu.

×