İnşaat Yasakları Denetim Komisyonu 15 Mayıs 2023 Tarihli Kararları

1) Didim sınırları içerisinde 1 Haziran – 15 Ekim 2023 tarihleri arasında inşaat yasağı uygulanacaktır.

2) I. Bölge: Her türlü inşaat faaliyeti yasak.

3) II. Bölge: Kalıp, iskele montajı ve beton dökümü yasak olup gürültüsüz faaliyetler (Alçı, boya ve imalatı dışarda yapılmış yerinde montajı yapılacak mutfak dolabı, kapı, pencere vb. işler) yapılabilir.

4) İnşaat faaliyetleri hafta içi 10.00-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilebilir.

5) İnşaat faaliyetleri Cumartesi günü 12.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilebilir.

6) Pazar günü izin olduğu halde tüm bölgelerde inşaat faaliyeti gerçekleştirmek yasaktır.

7) Bina cephesindeki uygulamalar ile ilgili kurulan iş iskelelerinde ”file” uygulamasına geçilecek, cephedeki imalatlar tamamlanıncaya kadar fileler muhafaza edilecektir. Özellikle Turizm bölgesi olan İlçemizde, Yaz ayında uygulanan inşaat yasağı süresince yerleşim alanlarındaki binaların cephe imalatları tamamlanmamış ise 15 Mayıs öncesinde görüntü kirliliği oluşturmama adına file ile örtülecektir.

8) Ayrıca bu inşaat alanlarında bulunan hafriyat, moloz, kum birikintileri arsadan uzaklaştırılacaktır. İnşaat alanına dışardan 3. kişilerin girmesini ve görüntü kirliliğini önlemek amacıyla arsa etrafı güvenlik paneli ile çevrilerek gerekli ikaz tabelaları asılacaktır.

9) Komisyonumuzca inşaat yasağına ilişkin usul, çalışma ve raporlamalar 2 hafta içerisinde tamamlanması düşünüldüğünden fiilen inşaat yasakları uygulamasına 1 Haziran itibari ile başlanılacaktır.

  • inşaat bölgeleri öğrenmek için T.C. Didim Belediyesine müracaat edebilirsiniz
×