Odamız ve Adnan Menderes Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Didim Meslek Yüksekokulu ve Didim Ticaret Odası iş birliğiyle 17 Ocak 2024 tarihinde “Didim Kültür ve Turizm Sempozyumu” protokolü imzalandı.

Protokol, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, Didim Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Öğr. Gör. Dr. Muhammet Nimet Çavuş ve Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş tarafından imzalandı. İmza Törenine; Üniversite Genel Sekreter V. Prof. Dr. Bertan Akyol, Didim MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Eren Gönül ve Didim MYO Öğr. Gör. Aytekin Kalkan katıldı.

İmzalanan protokol kapsamında; 15-16 Şubat 2024 tarihleri arasında Adnan Menderes Üniversitesi Didim MYO ve Odamız iş birliğiyle düzenlenecek olan “Didim Kültür ve Turizm Sempozyumu”na  ilişkin düzenleme, görev, yetki ve sorumlulukları belirlendi.

Ulusal ve uluslararası katılımcıların çalışmalarıyla gerçekleştirilecek olan sempozyumda, turizm merkezi olan Didim İlçesinin kültür ve turizm potansiyelini farklı yönleriyle ve disiplinler arası geniş bir platformda ortaya koymak amaçlanıyor.

Rektör Prof. Dr. Bülent Kent, “Düzenlenecek sempozyum ile birlikte turizm cenneti Didim’in tanıtımını yaparak bölgesel gelişime katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Üniversitemize ve Aydın’a hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

×