Odamızda Devir Teslim Töreni Gerçekleşti

8 Nisan’da başlayan Didim Ticaret Odası seçimleri sürecinin tamamlanmasının ardından Yönetim Kurulunda devir teslim töreni gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanımız Hilmi Erbaş, Meclis Başkanımız Mete Telyakar ile Meclis Üyelerimizi Görevi sona eren Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Üstündağ, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri karşıladı.

Odanın toplantı salonunda gerçekleşen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Törende ilk konuşan Şaban Üstündağ, “Görevde bulunduğumuz 4 yılda odamızın hizmet kalitesini ve bilgi birikimini artırdık. İlçemizin sorunlarının için çözüm odaklı girişimlerde bulunduk. Üyelerimize 5 yıldızlı hizmetle buluşturduk. Yönetim ve TOBB akreditasyon sistemini tamamladık. Güzel işler yaptığımıza inanıyorum. Hizmet bayrak yarışıdır. Temennimiz bayrağın daha yukarıya taşınmasıdır. Yeni yönetimin Odamıza ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Başkan Hilmi Erbaş ise konuşmasının başında seçimlerde oy kullanan ve kendisine destek olan üyelere teşekkür ederken, gerek seçilen meclis üyelerine gerekse sürece destek olan herkese teşekkürlerini iletti.

Erbaş, 9 yıl önce kendi isteğiyle bıraktıkları Odaya yeniden seçilmelerinden dolayı gururlu olduklarını belirterek; “Önümüzde yeni süreç var; Didim için kentimiz ve ticaretimiz için yeni adımlar atma zamanı. Didim’in ülkemizin ve dünyanın içinde bulunduğu durumu göz önünde bulunduran Dünyayı izleyen ekonomi ve ticareti izleyen yeni bir kadro ile huzurunuzdayız. Kentimiz ve odamız adına atılması gereken tüm adımları tüm kamuoyuyla iletişim halinde birlikte koordine edeceğimiz açık, şeffaf ve paylaşımcı bir sürecin arifesindeyiz. Seçim döneminde projelerimiz paylaştık. Didim için Odadaki değişim umut ediyorum ki tüm kurumlarda siyasette ve derneklerde yeni bakış açısının yeni bir yaklaşımın ilk adımı olur. Seçimlerde ne söyledikse takipçisi olmanızı rica ediyorum. Önümüzdeki hafta yeni bir süreci başlatacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Yönetim Kurulu Erbaş, Üstündağ’a hizmetlerinden dolayı çiçek verip teşekkür etti. Tören Sonunda Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş ile Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri başkanlık makamına geçerek tebrikleri kabul etti.

×