Odamızdan Aydın Büyükşehir’e Yunan Adalarına Karşılıklı Sefer Önerisi

Didim Ticaret Odası Yönetimi, 1. Meslek Komitesi olan Turizm Grubu tarafından alınan tavsiye kararına istinaden Yunan Adaları ile karşılıklı seferlerin Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından faaliyete geçirilmesi talebini iletti.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Denizcilik Dairesi Başkanlığından Uzman; Atilla Demir, Hasan Seren ve Caner Tekelioğlu Didim Ticaret Odasını ziyaret ederek talep hakkında detayları Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Hikmet Atilla ile görüştü.

Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla, Didim’in her yıl yüzbinlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan doğal ve tarihi güzelliklere sahip bir kent olduğunu hatırlatarak, turizm geliştirmek ve çeşitliliğini arttırmak adına Yunan Adaları ile karşılıklı seferlerin hayata geçirilmesinin önemli bir adım olacağını ifade etti. Ege kıyısında bulunan turizm kentlerinden sadece Didim’de Yunan Adaları ile seferler olmadığını sözlerine ekleyen Atilla, daha önce yapılan ve devam ettirilemeyen girişimler hakkında bilgi verdi. Yıl boyunca sürdürülebilecek seferlerin iki ülke arasındaki kültürel ve turistik etkileşimi olumlu yönde etkileyerek İlçe ekonomisini büyüteceğini, üyelerin ticari faaliyetlerine de katkı sunacağını kanaatini iletti.

Aydın Büyükşehir Belediyesinin bünyesinde kurduğu Denizcilik Dairesi ile önemli adımlar attığını sözlerine ekleyerek Didim ile adalar arasında yapılacak taşımacılık faaliyetlerinin de Büyükşehir Belediyesi marifetiyle yapılmasının önemli bir hizmet olacağını söyledi. Talebe olumlu yaklaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’da teşekkür eden Atilla, girişimin olumlu sonuçlanması temennilerini iletti.

Görüşmeye Didim Ticaret Odası Genel Sekreteri Murat Güneş de katıldı.

×