Odamızdan Tarım ve Orman Bakanlığına “Denizimizi Koruyalım” Çağrısı

Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç “Aydın İli Kuru İncir Sezonu” açılış töreni ve Aydın Ticaret Borsası Yenilenebilir Enerji Kaynaklı Soğuk Hava Deposu açılış törenine katıldı. Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla Bakan Yardımcısına Didim’in taleplerini ileten bir rapor sundu.

Balık Çiftliklerinde kapasite artışı ve Su Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesine yapımı ile Deniz Patlıcanına Av Serbestisi Getirilmesinin çevreye ve turizme vereceği zararlar hakkında bilgiler içeren raporu Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç’a sunan Atilla, Didim’in en önemli marka değerinin denizi olduğunun altını çizdi.

Atilla, sürdürülebilir turizm için Denizleri kirletici unsurlardan arındırılması ve denizel ekosistemi bozacak adımlar atılmamasının çok önemli olduğunu vurguladı. Daha önce dile getirilen balık çiftliklerinin oluşturduğu kirlilik, Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesinin çevreye ve turizme vereceği zararlar ile birlikte ilçe kamuoyunun ve çevrecilerin haklı tepkisiyle karşılaşan deniz patlıcanı avcılığının serbest bırakılmaması ve kaçak avcılığın önlenmesi için talepleri de Bakan Yardımcısına ilettiklerini belirtti.

×