Sektörel Gelişim Stratejileri Projesinde son durum hakkında Aydın Valiliğini Bilgilendirdik

Yönetim Kurulu Başkanımız Hilmi Erbaş, Başkan Yardımcımız Hikmet Atilla ve Yönetim Kurulu Üyemiz Figen Cevrem Gürsoy “Didim Sektörel Gelişim Stratejileri” projesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermek üzere Aydın Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan’ı ziyaret etti.
Sektör Buluşmaları kapsamında; konaklama, yeme – içme – eğlence, seyahat acenteleri, yapı müteahhitleri, mimar ve mühendisler ile yapılan toplantıların oldukça verimli olduğunu söyleyen Ticaret Odası Başkanı Erbaş, sağlık kuruluşları ve tarım sektörü ile de bir araya geleceklerini, sivil toplum örgütleri ve kamu kurumları ile de Valilik Başkanlığında toplantı yapmak istediklerini ifade etti. Erbaş Didim Ticaret Odasının, İlçe gelişimi ve sağlıklı büyümesi için başlattığı projede sektör buluşmaları sonrasında çalıştaylar yapılacağını, Turizm, Kentleşme ve Tarım alanında akademik raporlar hazırlanarak kentin geleceği açısından projeksiyon ortaya konacağını söyledi. “Projenin amacına ulaşması için Didim’in geleceğinde söz sahibi olan kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, sektör temsilcileri ve ilgili tüm tarafların katkıları ve katılımı, projemizin amacına ulaşması ve sahiplenilmesi açısından hayati önemdedir” dedi.
Projenin önemli bir amaca hizmet ettiğini ifade eden Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan, programın belirlenmesi akabinde kamu kurumlarının toplantılara katılması için gerekli desteği sunacaklarını söyledi.
×