Stratejik Planımız için Meclis ve Meslek Komitesi Üyelerimizle Bir Araya Geldik

Önümüzdeki dört yıl için Odamızın stratejik hedeflerini belirleme, atacağımız adımları planlama amacıyla başlattığımız 2024 – 2027 stratejik planı için Meclis ve Meslek Komitesi üyelerimiz ile bir araya geldik. Odanın mevcut durumu, sunduğu hizmetler ve geleceğine yönelik görüş ve değerlendirmelerini aldık.
Açış konuşmasında katılımcıları selamlayan ve teşekkür eden Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Erbaş, geçtiğimiz dört yıllık çalışma dönemini değerlendirdi. Bu dönemde Ülkemizde ve tüm dünyada ekonomiyi ve sosyal hayatı etkileyen gelişmeler yaşandığının altını çizdi. 2024 – 2027 döneminde atılacak adımların yol haritasını belirlemek istediklerini söyledi. Bu amaçla Odadan beklenen ve birlikte yapılabilecek tüm çalışmalar hakkında öneri ve fikirleri almak istediklerini vurguladı. Geçen hafta paydaş kurum ve kuruluşlarla dış paydaş toplantıları yaptıklarını, önümüzdeki hafta Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu ile planlama sürecinin devam edeceğini söyledi.
Odanın 2019 – 2023 stratejik plan döneminde yaptığı çalışmalar hakkında sunumun ardından Stratejik Plan Danışmanı ve Toplam Kalite Uzmanı Teyfik Bıyıklı stratejik yönetimin önemi ve planın hazırlama süreci hakkında bilgiler paylaştı.
Katılımcılar; Odanın güçlü ve zayıf yönleri ile Odayı etkileyen fırsat ve tehditlerin belirlendiği GZFT analizi, öneri ve beklenti formunu doldurdu, söz alarak fikirlerini paylaştı.
×