Tabela Vergilerinde İndirim Talebimizi Atabay’a İletti

Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri İsmet Kartal ve Figen Cevrem Gürsoy Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ı ziyaret ederek üyelerin ilan ve reklam (Tabela) vergileri hakkında taleplerini iletti.
Yönetim Kurulu Üyesi Kartal Didim Belediyesinin sorumluluk bölgelerinde alınan vergilerin Büyükşehir’in aldığı tarifenin üzerinde olduğunu ifade etti. Didim Belediyesinin indirim sağlayacak bir adım atmasını talep etti.
Başkan Atabay ilan ve reklam vergilerinin Belediye Meclisi tarafından belirtilendiğini hatırlatarak yıl ortasında vergi dönemi içinde bir düzenleme yapamayacaklarını söyledi. Tabela vergilerinin ikinci taksitinin ödeme döneminin de geldiğini ve esnafların bir kısmının ödemelerini yaptığının altını çizdi. Şimdi alınacak bir kararın da 2023 yılı içine hayata geçeceğini vurguladı. Talebi dikkate alacaklarını, 2023 yılı bütçesi görüşüldüğünde Meclis Toplantısında değerlendireceklerini, bu kalemde en azından zam yapılmamasının yaşanan enflasyon nedeniyle beklentinin karşılanabileceğini ifade etti.
Yönetim Kurulu Üyeleri Figen Cevrem Gürsoy ve İsmet Kartal Atabay’a talebe olumlu yaklaştığı için teşekkür etti. Şehir dışında olan Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş’ın selamlarını iletti.
Taraflar; ilçe ekonomisi, turizm sezonu, 2. El araç alım satımı yapanların bir arada toplanabileceği site ihtiyacı, şehir merkezindeki dayanıklı tüketim malları ticareti yapaların ihtiyaç duyduğu depo alanlarına çözüm olabilecek planlamalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.
×