TÜRSAB Kuşadası Bölge Temsil Kurulu Didim’de Faaliyette Bulunan İncoming Acentalarla Bir Araya Geldi

Didim’e turist getiren incoming acentalar TURSAB BTK’nın organizasyonu ve Didim Ticaret Odası ev sahipliğinde bir araya geldi. TURSAB BTK Başkanı Eda Yurtcan ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı toplantıya Didim Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla ve Meclis Üyesi Deniz Aktaş ev sahipliği yaptı.

TÜRSAB BTK başkanı Yurtcan sorumluluk alanlarında Olan Didim’deki acentelerle sık sık bir araya geldiklerini belirterek ev sahipliğinden dolayı Ticaret Odasına teşekkür etti.

Didim Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Hikmet Atilla toplantıya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek bu gibi toplantılara her zaman kapılarının açık olduğunu ifade etti.

Toplantıda 2020 turizm sezonundan beklentiler konuşuldu. Hedef pazarlarda korona virüsten kaynaklanan sıkıntılar konusunda da fikir alışverişinde bulunuldu. Turizm Sezonunda tur rehberi bulmada yaşanan güçlük ve birleştirmeli turlarda karşılaşılan denetim sıkıntıları dile getirildi. Otellerde tek yetkililiğin oluşturduğu olumsuz rekabet şartları eleştirilerek yerel acentelerin güçlenmesinin turizmde yaşanan sorunları azaltacağı ifade edildi. Bölgede turizm eğitimi veren lise ve yüksekokullardan mezun olan öğrencilerin yerelde istihdamı için çalışmalar yapılması gerekliliği konuşuldu. Balık çiftliklerinde kapasite artışı ve TDİOSB yapılma ihtimalinin turizm olumsuz etki edeceği vurgulandı. Devam eden festivallerin daha etkin duyurulmasının, bölgemize gelen Turistlerin ülkemizin diğer bölgelerini tanıması için yöresel kültürlerin öne çıkacağı şenliklerin faydalı olacağı vurgulandı. Pazarı çeşitlendirecek alternatif ülkelerde fuar çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu, öneriler alındı.

TÜRSAB BTK Başkanı Eda Yurtcan toplantıda dile getirilen konulardan yerelde çözüm üretilebilecek sorunların Aydın Valiliğinin yapacağı Koordinasyon Toplantısında gündeme getirileceğini söyledi.

×