Venosa Beach Resort & Spa Didim’de Güvenli Turizm Sertifikasyon Programına Başvuran İlk Otel Oldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, otellerde koronavirüs tedbirleri kapsamında açıkladığı kriterleri tamamlayan işletmeler için vereceği Güvenli Turizm Belgesine, Didim’de ilk olarak Başvuran Venosa Beach Resort & Spa oldu.

Bakanlığın belirlediği Sağlıklı Turizm Sertifikasyon Programı kriterleri kapsamında hazırlıklarını tamamlayan tesisler yine bakanlık tarafından belirlenen belgeyi vermeye yetkili akreditasyon firmaları tarafından denetleniyor. Belge kapsamında oteller her ay denetimden geçirilecek. Denetimlerde ‘gizli müşteri’ de kullanılacak.

Belge sürecinde olan ve belge alan tesisler Turizm Geliştirme Ajansının web sitesi olan www.tga.gov.tr  adresinden ilan ediyor

Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hikmet Atilla, Oda olarak bu konuya dikkat çekmek üzere duyurular paylaştıklarını ve eğitim verdiklerini hatırlatarak sözlerini şöyle sürdürdü “zaten hijyen kurallarına önem gösteren tesislerimizin bu belgeyi de alarak müşteriye güven vermesi turizmin normale dönmesi için oldukça önemli. Didim’den belge başvurusu yapan ilk otel olan Venosa Beach Resort & Spa’yı tebrik ediyor, belgeli tesis sayımızın artması için diğer tesislerimizin de başvuru yapmasını diliyoruz” dedi.

×