“IPARD-2 10. Başvuru Çağrısı Tanıtım Toplantısına katıldık

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin IPARD-2 10. Başvuru çağrısı kapsamında verilecek hibe miktarı ve detaylarını açıkladığı webinar toplantısına Odamız adına Genel Sekreterimiz Murat Güneş katıldı. Söz konusu bilgilendirme toplantısında Avrupa Birliği destekli olarak gerçekleştirilen ve bu yıl 10. su devreye alınacak olan hibe desteklerinin kapsamıyla ilgili bilgiler paylaşıldı. 

Bakan Pakdemirli “IPARD-2 10. Başvuru çağrısı kapsamında; hayvansal üretim sektörü için 45 Milyon Avro, işleme-pazarlama sektörü için ise 80 Milyon Avro olmak üzere toplam 125 Milyon Avro, yani 1 Milyar 125 milyon liralık hibe paketini üreticimize, yetiştiricimize, yatırımcımıza sunuyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Bu hibe paketi ile kırsalda yeni yatırımların önünü açmayı, istihdamı artırmayı, katma değerli üretimi geliştirmeyi hedeflediklerini dile getirdi Bakan Pakdemirli. IPARD-II 10. Başvuru çağrısında kapsamında desteklenecek sektörleri de tek tek sıraladı. IPARD kapsamında kadın ve gençlere pozitif ayrımcılık yapıldığını da vurguladı.

Hazırlanan projeler son teslim tarihinden önce TKDK il koordinatörlüklerine teslim edilecek.

IPARD II Programı Onuncu Başvuru Çağrı İlanı detaylar aşağıdaki bağlantıda yer almaktadır.

https://www.tkdk.gov.tr/Content/File/BasvuruFiles/BasvuruCagriIlani/IPARDII/IPARDII__OnuncuBasvuruCagriIlani.pdf

×